İlk ve Acil Yardım Bölümü Nedir Ne İş Yapar İmkanları ve Maaşları

REKLAM ALANI KODU


Değerli üniversite adayları, 2 yıllık İlk ve Acil Yardım hakkında derlediğimiz bu içerikte İlk ve Acil Yardım nedir, İlk ve Acil Yardım iş olanakları nelerdir, İlk ve Acil Yardım mezunları ne iş yapar, İlk ve Acil Yardım mezunları ne kadar maaş alır, DGS bölümleri nelerdir, KPSS atamaları ne durumdadır, İlk ve Acil Yardım bölümünde hangi dersler okutulur ve bunlara benzer daha birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

2 Yıllık İlk ve Acil Yardım Bölümü Nedir?

İlk ve Acil Yardım programı, acil yardım servislerinde ve acil yardım araçlarında hasta ve yaralılara ilk tıbbi müdahaleyi yapabilecek bilgi ve beceriye sahip sağlık personelleri yetiştirmeyi hedefliyor.
İlk ve Acil Yardım programından mezun olanlar İlk ve Acil Yardım Teknikeri (Paramedik) unvanı alırlar.

İnsanoğlu, yaratılışının ilk gününden itibaren çeşitli kaza, yaralanma ve hastalıklarla mücadele edegelmiştir. İnsanın başına gelen çeşitli kaza ve yaralanmalar yahut hastalıkların atlatılabilmesi için tıbbi müdahale şarttır. Çoğu kez, zamanında yapılan doğru müdahaleler hayat kurtarmaktadır. 

Sizlerin de hak vereceği üzere bir kaza geçirdiğimizde veya bir kazaya tanık olduğumuzda, ani bir hastalık veya rahatsızlık baş gösterdiğinde, bir yaralanma oluştuğunda yardım istediğimiz ilk şey 112 Acil Servis'tir. Yani ambulanslardır. Ambulans deyince aklınıza sadece hastaneden çıkış yapıp hastanın yanına gelen kara taşıt gelmesin aklınıza. Kara ambulanslarının yanında hava ambulansları (helikopter ambulans) ve deniz ambulansları da bulunmaktadır.

İşte, İlk ve Acil Yardım bölümünden mezun olanlar da her türlü sağlık aracında yani ambulanslarda, hastanelerin Acil Servislerinde görev alanlardır. Dilerseniz şimdi de İlk ve Acil Yardım bölümü iş olanakları, çalışma alanları, maaşları, DGS bölümleri, KPSS taban puanları ve benzeri konular hakkında bilgi verelim.


İlk ve Acil Yardım Bölümü Hakkında Bilgi

İlk ve Acil Yardım Bölümü için girilmesi gereken tek sınav TYT, alınması gereken puan türü ise yine TYT puan türüdür. TYT puan türü, TYT sınavı sonucunda elde edilen tek puan türüdür. TYT puan türünden yüksek almanız için tüm testlerden iyi netler çıkarmanız gerekiyor.

Buradan şu anlaşılıyor. Şayet İlk ve Acil Yardım bölümünü tercih etmek istiyorsanız TYT puan türünüzü yüksek tutmaya çalışmalısınız. Bunun için de özellikle Türkçe ve matematik testlerine daha fazla ağırlık vermeli, bu derslere daha çok çalışmalısınız.

Bu programın amacı, hasta nakil ambulansı, Acil yardım ambulansı hava (helikopter ve uçak) ve deniz ambulanslarında, farklı acil yardım araçlarında, hastane, tıp merkezi vb. acil sağlık hizmeti sunulan diğer acil servislerde görev yapabilecek, bilgi ve becerilerini tıptaki yenilikler üzerinde sürekli geliştirecek, nitelikli uzman teknikerler yetiştirmektir.


İlk ve Acil Yardım Bölümü İş İmkanları

İlk ve Acil Yardım mezunları, acil servis birimi bulunan her türlü sağlık kuruluşunda, devlet hastanesinde, üniversite hastanesinde ve özel hastanelerde görev alabilir. Özel hastanelerde çalışabilmek için çoğu kez bireysel başvuru yeterli iken, durum kamu hastaneleri veya üniversite hastaneleri için farklıdır. Eğer bir devlet hastanesi veya üniversite hastanesine 657'ye bağlı memur olarak atanmak isterseniz KPSS'nin önlisans oturumuna katılmalı ve atanmak için yeterli puanı almalısınız. İlk ve Acil Yardım bölümünün KPSS puanları sanıldığı gibi yüksek değildir. Zaten ileriki alt başlığımızda bu bölümün KPSS taban puanlarından bahsedeceğiz. Bölümün iş alanlarını şu şekilde listeleyebiliriz.

-Kamu Hastaneleri
-Özel Hastaneler
-Üniversite Hastaneleri
-Eğitim ve Araştırma Hastaneleri
-Özel Klinikler vs.

İlk ve Acil Yardım Bölümü Ne İş Yapar?

▪ Hastanın durumunu ve çevresini inceleyerek, yakınlarından bilgi alarak sorununu belirler,
▪ Durumuna göre hastaya ilk yardım tekniklerini uygular,
▪ Hastanın güvenli bir biçimde ambulansa yerleştirilmesi için gerektiğinde polis veya itfaiyenin yardımını sağlar, gereğini yapar,
▪ Yolda hastaya acil bakım hizmeti verir,
▪ Hastayı bir sağlık kuruluşuna teslim eder, oradaki ilgililere hastanın durumu hakkında bilgi verir,
▪ Hastanelerin acil servis bölümünde ilk yardım görevi yapar,
▪ Gerektiğinde ambulans sürücülüğü de yapar.


Bölüm mezunlarının başlıca görevi, kaza yerine veya hastanın bulunduğu yere en hızlı şekilde ulaşarak ilk müdahaleyi yapmaktır. Burada tıp dili ile konuşup hangi işleri yaptıklarından bahsetmeyeceğiz elbet. Ancak o anki hasta veya yaralıya nasıl bir müdahale gerekiyorsa o müdahale yapılır. Kimi zaman oksijen verilir, kimi zaman suni solunum yapılır, kimi zaman kalp masajı veya başka bir şey. İlk ve acil müdahale yapıldıktan sonra yine en hızlı şekilde ilgili sağlık kuruluşuna sevki gerçekleştirilir.

İlk ve Acil Yardım Bölümü Maaşları Ne Kadar?

İlk ve Acil yardım teknikerleri iş bulma ve çalışmada zorluk çekmezler. Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastanelerinde çalışabilir ve aylık 3 bin TL civarında maaş alabilirler. Özel hastanelerde çalışabilirler ve hastanenin büyük ve kökle olmasına göre farklılık gösterir. Aylık minimum 3 bin TL ve üzeri maaş alabilirsiniz. Kliniklerde görev alabilir ve ayda 3 bin ila 4 bin TL arası bir ücret alabilirsiniz.

İlk ve Acil Yardım Bölümü Dersleri Zor mu?

İlk ve Acil Yardım ders programında Anatomi, Resüsitasyon, Acil Hasta Bakımı, Fizyoloji, Farmakoloji, Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Psikolojisi, Temel Yaşam Desteği, Enfeksiyon Hastalıkları, Tıbbi Terminoloji, İleri Yaşam Desteği, Acil Yardım ve Kurtarma Çalışmaları ve Ambulans Servis Eğitimi gibi zorunlu derslerle birlikte Beden Eğitimi ve Vücut Geliştirme, Travma, Adli Tıp Uygulamaları, İleri Tıbbi Terminoloji, İletişim ve Halter ve Güç Geliştirme gibi seçmeli dersler yer alıyor. Ayrıca öğrencilerin staj yapma zorunluluğu bulunuyor.

İlk ve Acil Yardım Dikey Geçiş Bölümleri Nelerdir?

Diğer önlisans programlarında olduğu gibi İlk ve Acil Yardım bölümü mezunları da bazı lisans (4 Yıllık) bölümlerine dikey geçiş yapma şansına sahiptir. Ancak dikey geçişi isteyen herkes yapamamaktadır. 

Bunu yapmak için önce DGS'ye girmeli ve lazım olan puanı almalısınız. Daha sonra kontenjanlar doğrultusunda herhangi bir üniversitenin geçiş yapılabilen bölümünü tercih eder ve geçişinizi yaparsınız. İlk ve Acil Yardım bölümü DGS bölümleri şunlardır: Hemşirelik bölümü, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri bölümü, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümü. İşte DGS sınavından yeterli puanı alırsanız bu 3 bölümden bir tanesini tercih ederek lisans mezunu olma şansını elde edebilirsiniz.

+Acil Yardım ve Afet Yönetimi
+Hemşirelik
+Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

İlk ve Acil Yardım Bölümünü Kimler Tercih Etmeli?

Bölümü tercih etmek isteyenlerin;
▪ Fen bilimlerine, özellikle biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı,
▪ Hasta ve zayıf insanlara yardım etmekten hoşlanan,
▪ Bedence sağlıklı ve güçlü,
▪ Çabuk ve doğru karar verebilen,
▪ Ellerini ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen,
▪ Dikkatli, soğukkanlı ve sorumluluk duygusu güçlü,
▪ Başkaları ile iyi iletişim kurabilen
kimseler olmaları gerekir.

Ambulans ve acil bakım//İlk ve acil yardım teknikerinin çalışma ortamı çok çeşitlidir. Kaza ve yangın yerlerine gittiğinde tehlike ile karşılaşabilir. Ambulans ve acil bakım teknikeri görevini yaparken polis, jandarma ve itfaiye gibi ekip mensuplarıyla, hasta yakınlarıyla ve diğer sağlık personeli ile iletişim halindedir.

İlk ve Acil Yardım eğitimi almak isteyenlerin biyoloji konularına ilgili ve bu alanda başarılı, ekip çalışmalarında başarılı, baskı ve stres altında çalışabilen, bedensel olarak sağlıklı ve dayanıklı, sorumluluk duygusu yüksek, hızlı ve doğru karar verebilen, dikkatli, tedbirli, titiz, soğukkanlı, sabırlı, hoşgörülü ve insanlara yardım etmekten hoşlanan kişiler olmaları beklenir.

İlk ve Acil Yardım Bölümü Yorumları Nasıl?

Elbetteki yazımız sizlerin yorumları ile zenginleşecek ve anlam kazanacaktır; ancak yine de bizler de naçizane fikirlerimizi belirtelim. İlk ve Acil Yardım bölümü iş imkanları şu an için geniş sayılmaktadır. Maaşları da fena değildir. Zaten günümüzde üniversite öğrencilerinin veya mezunlarının en çok dikkat ettiği şey, mezuniyetten hemen sonra işe başlamak, ekmeğini kazanmaktır. 

Bu koşullarda işe ataması en kolay olan 2 yıllık sağlık bölümlerinden bir tanesi de İlk ve Acil Yardım bölümüdür. Bölümün geleceği de parlak görünmektedir. Bu nedenle iyi bölüm arayanlar, İlk ve Acil Yardım bölümünü de listelerine ekleyebilirler.

‘’Devlet hastanelerin acil servis alanında çalışma ikanı olduğu gibi her ilde 112 istasyonlarında da çalışma imkanı olduğu gibi özel hastanelerde joker gibi her alanda çalışabiliyoruz. İş bulma konusunda en geniş ve rahat meslek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.’’

‘’Paramadik olursun sevgili arkadaşım, Kpss den 60 al atan (: hee çok yönlüsündür birde kat hemşireliği acil hemşireliği yoğun bakım ameliyathane’’


İlk ve Acil Yardım Bölümü KPSS Atama Puanları

Bu başlıkta verdiğimiz bilgiler 2017'de yapılan KPSS atamaları dikkate alınarak verilmiştir. Sonraki yıllarda neler olacağını kestirmek, en azından ülkemiz şartları açısından pek mümkün değildir. 2017 KPSS atamalarında İlk ve Acil Yardım bölümü, tüm 2 yıllık sağlık bölümleri arasında en düşük puanla atama yapılan bölüm olmuştur. Ayrıca bölüme hatırı sayılır derecede kontenjan verilmiştir. KPSS taban puanı 69 puana kadar düşmüştür. Son zamanlarda alım çok az olduğu için puanlar yükselmiştir.

Hazırladığımız bu listede İlk ve Acil Yardım mezunları kaç puanla atanır, KPSS’den en az kaç puan almalıdır, en son İlk ve Acil Yardım atamaları ne zaman yapıldı sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. İlk ve Acil Yardım atamaları her dönemde yapılmayabilir. Bu nedenle İlk ve Acil Yardım bölümü KPSS kontenjanları verilmediği atama dönemleri listede yer almayabilir.

İlk ve Acil Yardım Atamaları 2018

Puanların Düzgün Görüntülenmesi İçin Telefonunuzu Yatay Tutun !!!

Atama tarihi
Kurum
Ünvan-İl
Kadro
Boş K.
Taban
Tavan
Nitelikler

548
27.4.2018
Tokat 3 Nolu Çamlıbel Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Tokat)
2
0
81,99
82,03
3005
549
27.4.2018
Ordu Akkuş 2 (Salman) Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Ordu)
1
0
82,04
82,04
3005
550
27.4.2018
Tokat Almus 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Tokat)
1
0
82,06
82,06
3005
551
27.4.2018
Giresun Dereli 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Tekni Keri(İ Lk ve Acil Yardım) (Giresun)
3
0
82,11
83,38
3005
552
27.4.2018
Amasya Gümüşhacıköy 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Tekni Keri(İ Lk ve Acil Yardım) (Amasya)
2
0
82,26
85,55
3005
553
27.4.2018
Sinop Ayancık 3 Nolu (Yenikonak) Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Sinop)
2
0
82,28
82,54
3005
554
27.4.2018
Amasya Göynücek 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Amasya)
1
0
82,35
82,35
3005
555
27.4.2018
Amasya Taşova 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Amasya)
1
0
82,36
82,36
3005
556
27.4.2018
Tokat Erbaa 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Tokat)
1
0
82,36
82,36
3005
557
27.4.2018
Çorum Osmancık 1 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Çorum)
1
0
82,36
82,36
3005
558
27.4.2018
Trabzon Of 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Trabzon)
1
0
82,39
82,39
3005
559
27.4.2018
Çorum Alaca 1 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Çorum)
2
0
82,43
83,13
3005
560
27.4.2018
Kırşehir Çiçekdağı 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Tekni Keri(İ Lk ve Acil Yardım) (Kırşehir)
1
0
82,43
82,43
3005
561
27.4.2018
Bartın Merkez 9 Nolu (Arıt) Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bartın)
2
0
82,51
82,51
3005
562
27.4.2018
Yozgat 6 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Yozgat)
2
0
82,76
87,92
3005
563
27.4.2018
Yozgat 3 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Yozgat)
2
0
82,8
83,34
3005
564
27.4.2018
Ordu Ünye 3 Nolu (Tekkiraz) Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Ordu)
1
0
82,82
82,82
3005
565
27.4.2018
Düzce Yığılca 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri Sitasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Düzce)
2
0
82,84
82,93
3005
566
27.4.2018
Bartın Ulus 2 Nolu (Abdipaşa) Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bartın)
1
0
82,96
82,96
3005
567
27.4.2018
Tokat Turhal 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Tokat)
1
0
83
83
3005
568
27.4.2018
Trabzon Sürmene 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Trabzon)
2
0
83,04
84,11
3005
569
27.4.2018
Edirne Lalapaşa 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Edirne)
1
0
83,09
83,09
3005
570
27.4.2018
Konya Ahırlı 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Konya)
1
0
83,41
83,41
3005
571
27.4.2018
Kırşehir Akçakent 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Kırşehir)
1
0
83,78
83,78
3005
572
27.4.2018
Afyonkarahisar Dazkırı 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Afyonkarahisar)
1
0
83,78
83,78
3005
573
27.4.2018
Kırşehir Kaman 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Kırşehir)
1
0
83,88
83,88
3005
574
27.4.2018
Burdur Gölhisarı 2 Nolu Acıl Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Burdur)
1
0
83,91
83,91
3005
575
27.4.2018
Manisa Demirci 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Manisa)
1
0
84,28
84,28
3005
576
27.4.2018
Aksaray Merkez 10 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Aksaray)
3
0
84,3
86,12
3005
577
27.4.2018
Manisa Selendi 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Manisa)
1
0
84,81
84,81
3005
578
27.4.2018
Burdur 3 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Burdur)
1
0
84,87
84,87
3005
579
27.4.2018
Edirne Keşan 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Edirne)
1
0
85,21
85,21
3005
580
27.4.2018
Afyonkarahisar Hocalar 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Afyonkarahisar)
1
0
85,35
85,35
3005
581
27.4.2018
Giresun Görele 1 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Giresun)
1
0
85,4
85,4
3005
582
27.4.2018
Trabzon Araklı 3 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Trabzon)
1
0
85,5
85,5
3005
583
27.4.2018
Kütahya 5 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Kütahya)
1
0
85,61
85,61
3005
584
27.4.2018
Manisa Köprübaşı 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Manisa)
1
0
85,61
85,61
3005
585
27.4.2018
Ordu İkizce 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Ordu)
1
0
85,62
85,62
3005
586
27.4.2018
Kütahya 4 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Kütahya)
1
0
85,65
85,65
3005
587
27.4.2018
Edirne Enez 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Tekni Keri(İ Lk ve Acil Yardım) (Edirne)
2
0
85,83
90,72
3005
588
27.4.2018
Sinop Erfelek 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Sinop)
1
0
85,89
85,89
3005
589
27.4.2018
Düzce Gölyaka 1 Nolu Acil Sağlıkk Hizmetleri İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Düzce)
1
0
86,13
86,13
3005
590
27.4.2018
Nevşehir Avanos 2 (Topaklı) Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Nevşehir)
1
0
86,15
86,15
3005
591
27.4.2018
Aksaray Merkez 9 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Aksaray)
2
0
86,26
90,43
3005
592
27.4.2018
Manisa Sarıgöl 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Manisa)
1
0
86,36
86,36
3005
593
27.4.2018
Bursa 28 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bursa)
2
0
86,76
88,99
3005
594
27.4.2018
Bursa 34 Nolu (Eskikaraağaç Mevkii) Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bursa)
1
0
86,83
86,83
3005
595
27.4.2018
Manisa Salihli 5 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Manisa)
1
0
87,04
87,04
3005
596
27.4.2018
Afyonkarahisar İhsaniye 2 Nolu (Gazlıgöl) Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Afyonkarahisar)
1
0
87,32
87,32
3005
597
27.4.2018
Trabzon Akçaabat 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Trabzon)
1
0
87,42
87,42
3005
598
27.4.2018
Kütahya Gediz 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Kütahya)
1
0
87,55
87,55
3005
599
27.4.2018
Bursa 29 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bursa)
1
0
87,62
87,62
3005
600
27.4.2018
Nevşehir Avanos 3 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Nevşehir)
1
0
87,71
87,71
3005
601
27.4.2018
Bursa 31 Nolu Acıl Sağlık Hizmetleri Istasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bursa)
2
0
88,02
90,2
3005
602
27.4.2018
Tekirdağ Saray 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Tekni Keri(İ Lk ve Acil Yardım) (Tekirdağ)
1
0
88,49
88,49
3005
603
27.4.2018
Burdur Yeşilova 2 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Burdur)
1
0
88,64
88,64
3005
604
27.4.2018
Yozgat 5 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Yozgat)
1
0
88,68
88,68
3005
605
27.4.2018
Bartın 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Bartın)
1
0
90,51
90,51
3005
606
27.4.2018
Nevşehir Avanos 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Nevşehir)
1
0
90,93
90,93
3005
607
27.4.2018
Kütahya Pazarlar 1 Nolu Acil Sağlık Hiz. İstasyonu
Sağlık Teknikeri(İlk ve Acil Yardım) (Kütahya)
1
0
93,97
93,97
3005


İlk ve Acil Yardım KPSS taban puanları 2018 listesi, atamalar gerçekleştikçe güncellenecektir. İlk ve Acil Yardım KPSS puanları 2018 listesini inceleyerek atanma durumunuz hakkında fikir yürütebilir, şayet bölümü tercih etme aşamasındaysanız, İlk ve Acil Yardım bölümünü tercih edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz.


İlk ve Acil Yardım Bölümü Taban Puanları 2019

2019 TYT’ ye girenler aşağıda yer alan önlisans ( iki yıllık ) 2019 İlk ve Acil Yardım taban puanları,başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz. Bu puanlar 2018 Üniversitesi yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 TYT yani YKS ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurmalılar.Sayfamızdaki verilerin tamamı ÖSYM ve YÖK tarafından yayınlanmış olan en son güncel puanlardır. YÖKATLAS
İlk ve Acil Yardım Bölümü 2019 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ise Şöyle:
Üniversite
Bölüm
Puan
Türü
Öğr.
Şekli
Kont.
2018
Taban
Puanları
Başarı Sıralaması
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
383,32
113.335
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
371,7
135.133
HACETTEPE ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
369,751
139.249
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
363,671
152.683
İSTANBUL BİLGİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
3
361,157
158.594
EGE ÜNİ. (İZMİR)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
360,914
159.157
KTO KARATAY ÜNİ. (KONYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
10
359,843
161.719
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
4
357,608
167.115
İSTANBUL BİLGİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
3
354,961
173.743
MARMARA ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
354,799
174.160
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
9
352,34
180.665
ANKARA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
352,064
181.405
AKDENİZ ÜNİ. (ANTALYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
351,051
184.186
DOKUZ EYLÜL ÜNİ. (İZMİR)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
350,992
184.353
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
8
349,728
187.881
ÇUKUROVA ÜNİ. (ADANA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
349,348
189.022
BURSA ULUDAĞ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
349,235
189.332
GAZİ ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
348,611
191.080
ONDOKUZ MAYIS ÜNİ. (SAMSUN)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
348,333
191.854
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
347,97
192.886
MERSİN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
347,852
193.199
ERCİYES ÜNİ. (KAYSERİ)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
345,301
200.638
SELÇUK ÜNİ. (KONYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
345,207
200.911
İNÖNÜ ÜNİ. (MALATYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
345,12
201.167
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
45
344,914
201.766
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
344,606
202.744
HASAN KALYONCU ÜNİ. (GAZİANTEP)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
344,514
203.004
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
45
344,504
203.039
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
343,787
205.257
KARADENİZ TEKNİK ÜNİ. (TRABZON)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
343,179
207.083
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
45
342,255
209.962
UFUK ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
341,791
211.399
BİRUNİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
8
341,705
211.681
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
8
341,36
212.772
KOCAELİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
341,029
213.851
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
340,827
214.481
GAZİANTEP ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
340,772
214.645
ÜSKÜDAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
9
340,613
215.163
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (Ankara)
TYT
Örgün
45
340,302
216.098
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
339,808
217.754
ÜSKÜDAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
9
339,602
218.485
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
8
337,637
225.055
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
45
337,476
225.579
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
336,928
227.492
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
336,767
228.083
PAMUKKALE ÜNİ. (DENİZLİ)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
336,581
228.660
NECMETTİN ERBAKAN ÜNİ. (KONYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
336,47
229.024
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
335,214
233.297
İSTANBUL BİLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
335,053
233.840
AMASYA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
55
334,389
236.238
MALTEPE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
334,387
236.244
İSTİNYE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
8
334,324
236.472
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
334,27
236.637
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
334,124
237.127
SAKARYA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
334,016
237.538
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİ. (ISPARTA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
333,886
238.028
HARRAN ÜNİ. (ŞANLIURFA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
45
333,691
238.699
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
Burslu
6
333,005
241.098
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
9
332,882
241.531
BALIKESİR ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
332,543
242.776
ADIYAMAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
332,363
243.423
İSTANBUL AREL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
332,097
244.418
BİNGÖL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
30
332,097
244.419
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİ. (ANTALYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
332,081
244.487
AFYON SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
331,883
245.226
AKDENİZ ÜNİ. (ANTALYA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
331,479
246.734
SİVAS CUMHURİYET ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
330,959
248.740
KIRIKKALE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
330,545
250.267
BİRUNİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
8
330,175
251.612
ONDOKUZ MAYIS ÜNİ. (SAMSUN)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
329,709
253.381
MARDİN ARTUKLU ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
329,577
253.870
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Erkek) (İçişleri Bakanlığı Adına) (Ankara)
TYT
Örgün
30
329,51
254.151
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
7
329,396
254.579
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
329,28
255.028
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
328,982
256.112
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
5
328,616
257.568
BATMAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
328,593
257.638
FIRAT ÜNİ. (ELAZIĞ)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
328,515
257.904
ATATÜRK ÜNİ. (ERZURUM)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
328,379
258.437
TRAKYA ÜNİ. (EDİRNE)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
327,887
260.435
İSTANBUL RUMELİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
8
327,829
260.654
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİ. (RİZE)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
327,633
261.439
İSTANBUL OKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
9
327,537
261.828
İSTANBUL OKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
8
327,34
262.632
GİRESUN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
327,24
263.017
İSTİNYE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
7
326,779
264.931
UŞAK ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
326,513
266.019
YALOVA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
326,362
266.633
KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
326,314
266.802
TOROS ÜNİ. (MERSİN)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
4
326,037
267.904
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
8
325,941
268.277
İSTANBUL BİLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
4
325,812
268.764
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
6
325,626
269.461
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
325,608
269.530
KARABÜK ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
325,539
269.804
AVRASYA ÜNİ. (TRABZON)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
9
324,793
272.920
KTO KARATAY ÜNİ. (KONYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
10
324,626
273.575
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
324,439
274.365
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİ. (KARAMAN)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
50
324,311
274.860
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
324,104
275.740
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
323,779
277.109
ALTINBAŞ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
323,744
277.255
BEYKOZ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
6
323,727
277.329
İSTANBUL ŞİŞLİ MYÖ
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
7
323,724
277.351
SİİRT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
323,611
277.837
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİ. (ISPARTA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
323,384
278.819
BEYKENT ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
8
323,077
280.078
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
322,952
280.632
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
322,872
280.937
KİLİS 7 ARALIK ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
322,737
281.534
İSTANBUL ESENYURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
6
322,355
283.225
DÜZCE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
322,092
284.346
BİTLİS EREN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
321,602
286.458
İSTANBUL KENT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
6
321,339
287.574
AMASYA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
45
321,102
288.591
BARTIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
320,988
289.082
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
320,908
289.417
SAKARYA ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
40
320,283
292.241
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİ. (ISPARTA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
35
320,257
292.372
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
320,14
292.912
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
9
320,085
293.128
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİ. (ISPARTA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
320,061
293.224
TRABZON ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
319,609
295.240
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
4
319,569
295.409
İSTANBUL AREL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
6
319,547
295.505
BALIKESİR ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
319,205
297.119
GÜMÜŞHANE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
50
319,154
297.351
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
318,906
298.441
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
55
318,63
299.693
KASTAMONU ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
318,327
301.119
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
318,164
301.919
BEYKENT ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
7
317,775
303.698
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
5
317,772
303.711
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
317,699
304.030
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
317,576
304.615
ALTINBAŞ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
6
317,503
304.952
GİRESUN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
50
316,809
308.258
ARTVİN ÇORUH ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
65
316,492
309.734
KAFKAS ÜNİ. (KARS)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
315,955
312.261
HARRAN ÜNİ. (ŞANLIURFA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
40
315,93
312.392
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
Burslu
4
315,784
313.094
İSTANBUL ESENYURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
6
314,796
317.875
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
12
314,721
318.208
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
7
314,717
318.232
UŞAK ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
314,503
319.294
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
314,498
319.319
SİNOP ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
314,442
319.589
IĞDIR ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
314,368
319.961
MARDİN ARTUKLU ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
60
314,071
321.473
BATMAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
313,944
322.096
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
313,664
323.468
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
60
313,133
326.117
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİ. (ISPARTA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
312,85
327.562
GİRESUN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
60
312,404
329.797
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
312,14
331.126
GÜMÜŞHANE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
60
311,824
332.822
SİİRT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
60
311,82
332.841
BAYBURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
70
311,48
334.639
KARABÜK ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
311,195
336.113
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİ. (KARAMAN)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
50
310,826
338.024
HASAN KALYONCU ÜNİ. (GAZİANTEP)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
5
309,656
344.223
BARTIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
309,227
346.504
GÜMÜŞHANE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
40
309,019
347.627
HAKKARİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
45
308,815
348.679
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
50
308,745
349.028
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
40
307,996
353.194
ARDAHAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Örgün
35
307,711
354.756
IĞDIR ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
40
307,393
356.460
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
15
307,024
358.649
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Erkek) (Milli Savunma Bakanlığı Adına) (Ankara)
TYT
Örgün
75
307,003
358.778
KASTAMONU ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
306,468
361.847
GÜMÜŞHANE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
50
306,347
362.567
ARTVİN ÇORUH ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
305,806
365.591
ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
65
305,689
366.228
KAFKAS ÜNİ. (KARS)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
55
305,006
370.059
KTO KARATAY ÜNİ. (KONYA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
10
304,868
370.848
GİRESUN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
50
304,005
375.769
KAPADOKYA ÜNİ. (NEVŞEHİR)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
6
302,8
382.925
GÜMÜŞHANE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
55
302,523
384.615
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
4
302,439
385.128
DOĞU AKDENİZ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
302,193
386.601
IŞIK ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
18
301,036
393.706
BAYBURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
İÖ
70
298,94
406.892
İSTANBUL AREL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
13
297,685
414.981
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
5
297,387
416.925
İSTANBUL RUMELİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
4
296,107
425.408
MALTEPE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
7
295,062
432.440
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
4
294,821
434.057
İSTANBUL OKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
14
294,676
435.052
SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Milli Savunma Bakanlığı Adına)
TYT
Örgün
75
294,518
436.119
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
15
294,469
436.455
KIBRIS İLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
1
293,324
444.244
LEFKE AVRUPA ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
15
292,819
447.786
İSTANBUL AREL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
9
292,5
449.985
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
4
291,802
455.075
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
35
289,998
468.176
KIBRIS İLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
289,882
469.047
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
16
289,504
471.779
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
9
289,108
474.736
İZMİR KAVRAM MYÖ
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
23
288,905
476.289
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
72
288,257
481.162
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
22
288,119
482.242
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
5
287,995
483.219
GİRNE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
6
284,804
508.089
GİRNE AMERİKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
10
283,644
517.420
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
81
282,679
525.403
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
30
281,288
536.740
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
26
280,774
540.968
İSTANBUL OKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
14
279,804
549.377
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%75 İnd
35
279,721
550.115
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
63
278,969
556.599
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
28
277,356
570.818
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
2
276,543
578.141
İSTANBUL ESENYURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
14
275,787
585.055
TOROS ÜNİ. (MERSİN)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
32
275,44
588.166
İZMİR EKONOMİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
27
275,081
591.344
AKDENİZ ÜNİ. (ANTALYA)
İlk ve Acil Yardım (KKTC Uyruklu)
TYT
Örgün
1
273,488
606.000
YAKIN DOĞU ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
Burslu
3
273,413
606.683
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
72
272,655
613.922
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
2
270,911
630.717
İSTANBUL ESENYURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
14
270,689
632.849
ACIBADEM MEHMET ALİ AYDINLAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
30
270,256
637.061
BEYKOZ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
48
269,832
641.195
BEZM-İ ÂLEM VAKIF ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
20
268,941
649.985
KTO KARATAY ÜNİ. (KONYA)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
30
268,576
653.588
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
15
268,568
653.659
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
9
268,137
657.980
HALİÇ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
43
267,648
662.902
HASAN KALYONCU ÜNİ. (GAZİANTEP)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
54
266,953
669.882
BAHÇEŞEHİR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
49
266,108
678.343
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
26
265,652
683.125
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
18
264,798
691.991
LOKMAN HEKİM ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
36
264,742
692.598
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
5
264,448
695.694
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
15
263,877
701.666
GİRNE AMERİKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
16
263,811
702.372
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
49
262,216
719.064
İSTANBUL BİLGİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
25
261,878
722.751
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%25 İnd
4
261,623
725.607
IŞIK ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
27
261,46
727.406
KAPADOKYA ÜNİ. (NEVŞEHİR)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
48
261,329
728.830
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%25 İnd
28
260,522
737.469
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%25 İnd
5
260,508
737.635
İSTANBUL AYVANSARAY ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
39
256,59
781.534
İSTANBUL KENT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
54
255,482
794.695
İSTANBUL ŞİŞLİ MYÖ
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
52
254,689
804.029
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
65
254,331
808.113
İSTİNYE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
50
254,016
811.783
İSTANBUL ŞİŞLİ MYÖ
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
52
253,63
816.261
İSTANBUL BİLGİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
25
252,66
827.765
UFUK ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
40
252,596
828.560
MALTEPE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
22
252,525
829.395
DOĞU AKDENİZ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
18
250,77
850.709
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
%75 İnd
26
250,295
856.480
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
72
249,96
860.586
BİRUNİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
71
249,359
868.034
İSTANBUL AYDIN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
65
247,517
890.914
HALİÇ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
20
242,142
960.116
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
26
241,182
972.891
LEFKE AVRUPA ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
25
239,831
990.819
İSTANBUL GELİŞİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
72
239,621
993.679
İSTİNYE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
63
239,034
1.001.576
BİRUNİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%50 İnd
71
238,797
1.004.705
İSTANBUL BİLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
38
238,577
1.007.739
İSTANBUL AREL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
54
238,2
1.012.879
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%25 İnd
26
235,961
1.043.525
AVRASYA ÜNİ. (TRABZON)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
81
235,861
1.044.946
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
%50 İnd
12
234,709
1.060.755
İSTANBUL ŞİŞLİ MYÖ
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
11
234,108
1.069.074
MALTEPE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
15
234,055
1.069.816
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
12
233,077
1.083.559
İSTANBUL MEDİPOL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
%50 İnd
54
232,595
1.090.400
AVRUPA MYÖ (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
12
231,498
1.105.872
İSTANBUL ŞİŞLİ MYÖ
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
11
231,309
1.108.641
ALTINBAŞ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
32
231,224
1.109.824
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
45
230,891
1.114.490
GİRNE AMERİKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
19
229,924
1.128.361
AVRASYA ÜNİ. (TRABZON)
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
81
229,289
1.137.420
LEFKE AVRUPA ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
45
228,71
1.145.662
İSTANBUL AREL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
49
228,511
1.148.565
KIBRIS İLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
27
227,769
1.159.092
İSTANBUL RUMELİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
37
226,663
1.175.065
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
17
226,425
1.178.577
İSTANBUL BİLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
38
226,333
1.179.935
ALTINBAŞ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%25 İnd
24
226,086
1.183.505
İSTİNYE ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%25 İnd
22
225,902
1.186.162
KIBRIS İLİM ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
8
224,092
1.212.870
ÜSKÜDAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
81
223,834
1.216.742
DOĞU AKDENİZ (KKTC-GAZİMAĞUSA)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
55
222,87
1.231.079
İSTANBUL OKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
67
221,624
1.249.738
İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%25 İnd
45
221,361
1.253.585
YAKIN DOĞU ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
63
221,359
1.253.618
İSTANBUL OKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
58
219,808
1.276.659
İSTANBUL ESENYURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
40
216,159
1.330.813
ÜSKÜDAR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
81
216,054
1.332.416
ALTINBAŞ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
31
215,908
1.334.575
BEYKENT ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
72
215,822
1.335.846
İSTANBUL RUMELİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
35
214,226
1.359.813
ULUSLARARASI KIBRIS ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
26
214,043
1.362.639
İSTANBUL ESENYURT ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
40
211,635
1.398.884
ALTINBAŞ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
30
209,367
1.433.208
BEYKENT ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ) (Ücretli)
TYT
İÖ
63
209,155
1.436.541
GİRNE ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
44
208,475
1.446.663
GİRNE AMERİKAN ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
25
205,178
1.496.743
YAKIN DOĞU ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım (İngilizce)
TYT
%50 İnd
27
197,913
1.603.715
AVRASYA ÜNİ. (TRABZON)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
9
BAHÇEŞEHİR ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
2
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (Ücretli)
TYT
Örgün
2
BAŞKENT ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
5
BEYKOZ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
6
BİRUNİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%75 İnd
1
BİRUNİ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
%75 İnd
1
HALİÇ ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
HASAN KALYONCU ÜNİ. (GAZİANTEP)
İlk ve Acil Yardım
TYT
%50 İnd
4
IŞIK ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
5
İSTANBUL ŞİŞLİ MYÖ
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7
İZMİR EKONOMİ ÜNİ.
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
3
İZMİR KAVRAM MYÖ
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
3
KAPADOKYA ÜNİ. (NEVŞEHİR)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
6
LOKMAN HEKİM ÜNİ. (ANKARA)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
NİŞANTAŞI ÜNİ. (İSTANBUL)
İlk ve Acil Yardım (İÖ)
TYT
Burslu
6
TOROS ÜNİ. (MERSİN)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
4
YAKIN DOĞU ÜNİ. (KKTC)
İlk ve Acil Yardım
TYT
Burslu
7

REKLAM ALANI KODU
REKLAM ALANI KODU


REKLAM ALANI KODU

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *